iznik-sub

İznik Vakıf Çinilerinin 7 Mührü

İznik Vakıf Çinileri, İznik Vakfı'nın İznik'teki atölyelerinde yaratılmıştır. Bu çininin temel hammaddesi kuvars'dır, boyaları mineral asıllıdır. Üretiminde ise şimdiye kadar kaybolmuş ve İznik Vakfı'nın yoğun çalışmalarıyla yeniden keşfedilmiş olan 16. yüzyıl teknikleri kullanılmıştır. Hamuru elle yoğrulup, deseni elle çizilmiş, boyanmış, astarlanmış ve elle sıralanmıştır. İznik Vakıf Çinileri malzeme ve boya olarak çevre dostudur. İznik Vakıf Çinileri 7 mühürlüdür. Geçmişin izinde, geleceğe ışık tutan her İznik Vakıf Çini'sinin arkasında yer alan bu yedi mühür, çinimizin orjinal bir "İznik Vakıf" eseri olduğunu kanıtlar. Tüm ürünlerin desen ve tasarımları İznik Vakfı'na aittir.

iznik-1.png
ISO 9001 için 'İznik Vakıf Çinisi'nin uluslararası ölçüm yöntemleri bazında değerlendirilmiş ve ISO 9001 standartladında üretilmiş olduğunu simgeler.
iznik-2.png
Osmanlı'dan günümüze kalan en değerli miraslardan İznik çininiz, orjinaline sadık kalınarak üretilmiştir ve bu mühür, çininizin "İznik Vakfı eseri" olduğunu simgeler.
iznik-4.png
Tamamen el yapımı İznik çininizdeki her bir aytrıntı, usta eller tarafından, incelikle tasarlanmış ve üretilmiştir.
 
iznik-5.png
Çininizdeki tüm renkler, İznik Vakfı tarafından üretilen mineral bazlı özel çini boyalarıyla elde edilmiştir.
iznik-6.png
Çininiz, tamamen çevre dostu doğal malzemelerden üretilmiştir.
iznik-3.png
İznik Vakfı'nın logosu; enerji ve yaratıcılık.
 
iznik-7.png
"Osmanlı İşi", estetiğin kalitenin ve dayanıklılığın sembolüdür. İznik çininiz gerçek bir "Osmanlı İşi'dir".